CHP’li başkanlar Sivas’ta buluştu

» Manşet » CHP’li başkanlar Sivas’ta buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sivas’ta düzenlediği 3 günlük Belediye Başkanları Çalıştayı’na Türkiye’nin dört bir yanından Sivas’a gelen CHP’li belediye başkanları, milletvekilleri ve partililer katıldı. Çalıştayın açılış konuşmasını yapan kemal Kılıçdaroğlu” Sivaslı kardeşlerimin düşünmesini isterim. Bugün içinde bulunduğunuz olumsuz koşullar sizin kaderiniz mi?” diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi başkanlar buluşmasının, partinin oy oranının düşük olduğu yerlerde düzenlenmesi tercihi bu yıl da devam etti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2019 yılından bu yana Konya, Gaziantep, Van, Kayseri illerinde düzenlediği belediye başkanları çalıştayının bu yılki adresi Sivas oldu. 240 belediye başkanının katıldığı çalıştay öncesi başkanlar, Sivas sokaklarında esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşması ile başlayan çalıştayda seçimler öncesi CHP’li belediyelerin hizmetleri ve partinin seçim stratejilerinin değerlendirildi. Organizasyonun basına açık olan kısmı CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

 

“İKTİDARIN CHP’Lİ BELEDİYELERE TEŞEKKÜR ETMESİ LAZIM”

CHP’li belediyelerin tarım ve hayvancılıktan eğitim alanına ve sosyal yardımlar konusunda gerçekleştirdiği hizmetleri hatırlatan Kılıçdaroğlu “İktidarın CHP’li belediyelere teşekkür etmesi lazım. Sizin sayenizde bu ülkede derin bir yoksulluk çok fazla hissedilmiyor demesi lazım. İktidarın yapamadıklarını yapıyoruz. O nedenle bizim belediyelerimizin olduğu yerlerde insanlar mutsuz değiller. En azından bir şeylerin yapıldığını görüyorlar” dedi.

 

“İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ OLUMSUZ KOŞULLAR KADERİNİZ Mİ?”

Konuşmasında Sivaslılara da seslenen Kılıçdaroğlu “Sivaslı kardeşlerimin düşünmesini isterim. Bugün içinde bulunduğunuz olumsuz koşullar sizin kaderiniz mi? Oy ve destek verdiniz. O zaman şu soruya her Sivaslı kardeşimin cevap vermesi lazım. Ey iktidar, sana oy verdik, çok sayıda milletvekili verdik, bu Sivaslı neden Sivas’ta kalmak istemiyor, neden büyük kentlerin varoşlarına gidiyor? Bütün Sivaslılara seslenmek benim boynumun borcudur. Oy verdiniz, eyvallah, başımın üstüne. Niye oy verdiniz diye eleştirmiyorum. Ama sandığa giderken düşünün. Evlatlarınızı, çocuklarınızı, Türkiye’yi, köylerinizi düşünün. Bir insan, doğduğu, yaşadığı kentte mutlu olmak ister. Doğduğu kentte mutlu olmayıp da büyük kentlerin varoşlarına gidiyorsa bir sorun var demektir. Derdimiz var demektir. Ben bu sitemimi dile getirmek zorundayım” diye konuştu.

Çalıştay, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapanış konuşması ile sona erdi. Kılıçdaroğlu, organizasyon sonunda belediye başkanları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.