Yücel: Sarayın zulmü ve sömürüsü sona erecek

» Ege Gündemi » Yücel: Sarayın zulmü ve sömürüsü sona erecek

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı’nın esnaf ve vatandaş ziyaretleri gerçekleştirdiği saha çalışmalarındaki son adres Karabağlar ilçesi oldu. Saha çalışması sonrasında değerlendirmelerde bulunan CHP İzmir İl Başkanı Yücel “Millete yapılan zulmünde, AKP aklıyla sömürülen memleketin kötü günleri de sona erecek” dedi.   

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve il başkan yardımcıları saha çalışmaları kapsamında Karabağlar ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay’ın eşlik ettiği ziyaretlerin ardından değerlendirmelerde bulunan CHP İzmir il başkanı Yücel, Türkiye’de yaşamak ve işlerini sürdürmek zorunda olan birçok insanın, kredi ve borçlarla bunu yapmaya çalıştığını, AK Parti iktidarının en büyük vaadinin de yeni krediler vermek olduğunu söyledi.

Yücel, değerlendirmelerini şöyle sürdürdü:

“CHP İzmir il örgütü olarak, ilçe başkanlıklarımızla birlikte sahanın nabzını tutmaya, vatandaşımızın derdini dinlemeye ve elimizden geldiğince derman olmaya çalışıyoruz. İktidar imkanlarıyla çözülmesi gereken sıkıntıları şimdilik çözemiyoruz. Ama bu dertlerin çözümü içinde sandığın geleceği gün milat olacak. Her saha çalışmamızda olduğu gibi, Karabağlar çalışmamızda da esnafımızın elektrik faturası, artan kira ücretleri, sattığının yerine yenisi koyarken zarar etmesi gibi sorunları dinledik ve derdine ortak olduk. İktidara geldiğimizde tüm bu sorunların nasıl çözüleceğini, çözümün çok da zor olmadığını ve öncelikle sorunu çözme iradesi ortaya koyan bir iktidara ihtiyaç olduğunu anlattık. Karabağlarda yaptığımız çalışmada şuna bir kez daha şahit olduk ki, insanlarımızın artık Saray iktidarından hiçbir beklentisi kalmamış. Sarayın nutuklarına, gerçekleşmeyen vaatlerine ve umut tacirliğine kulağını ve gönlünü kapatmış. Seçim yaklaştıkça adalet, kalkınma, iş ve aş vaat eden iktidarı, millet ciddiye almıyor. Vatandaş her yerde şunu soruyor “20 yıldır akılları neredeydi?” Aslında akılları neredeydi o da belli. Daha fazla zenginleşmek, daha çok saray, daha çok uçak, eşe, dosta ve yandaşa daha çok ihale, daha çok gemicik ve daha çok saltanattaydı akılları.  Az kaldı. Millete yapılan zulmünde, AKP aklıyla sömürülen memleketin kötü günleri de sona erecek.”