Sümer Cup Tenis Turnuvası Nazilli’de başladı

» Ege Gündemi » Sümer Cup Tenis Turnuvası Nazilli’de başladı

Nazilli’de Sümer Cup Tenis Turnuvası düzenlenen törenle başladı. İsabeyli Tenis Park tesislerinde gerçekleşen törene Manisa Demirciler Kaymakamı Adem Kaya, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve turnuva boyunca mücadele edecek oyuncular katıldı. 

Aydın Nazilli Belediyesi, 40 yaş ve üzeri veteran sporcuların yarıştığı Sümer Cup Tenis Turnuvası’na ev sahipliği yapıyor. Demirci Akıncı Tenisçiler Kulübü tarafından ülkenin farklı yerlerinde Tenis Turnuvaları düzenleyen, Sümer Cup Tenis Turnuvası organizatörü Timur Bozkurt’un sunumunu yaptığı program İsabeyli Tenis Park tesislerinde, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Kaymakamlık kimliği ile değil, tenis sporuna gönül vermiş biri olarak turnuvaya katıldığını belirten Demirciler Kaymakamı Adem Kaya; “Biz bu organizasyonlara yaklaşık 2 sene önce başladık. Her bölgeye gidip, hem o bölgenin kültürünü hem değerlerini tanıtmak aynı zamanda Demirci Akıncıları’nı anmak anlamında bu tarz organizasyonları düzenliyoruz. Bugün de Nazilli’deyiz. Sağ olsun belediye başkanımızda bizleri burada ağırlıyor. Bu organizasyonda bizleri bir araya getiren Nazilli Belediyesi’ne ve Tenis Park yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Tenis Park Kulübü Başkanı Doğan Karaburun’a başsağlığı dileğinde bulunarak konuşmasına başlayan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Türkiye’nin dört bir yanından güzel Nazilli’mize teşrif eden tenis sporuna gönül veren dostlarımıza hoş geldiniz diyorum. Kulübümüz faaliyete geçeli 6 ay bile olmamasına rağmen ilk seferinde Aydın ölçekli bir turnuva yaptık. Şimdi de tüm Türkiye’ye açılmış bir turnuva yapacağız. Turnuvaya gelerek Nazilli’nin ve kulübümüzün tanıtımına verdiğiniz destekten dolayı eski bir tenisçi olarak çok teşekkür ediyorum” dedi.