İzmir’in başkanları sahaya çıktı

» Ege Gündemi » İzmir’in başkanları sahaya çıktı

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Basın Ligi 2022 Hüseyin Yangır Sezonu Halı Saha Futbol Turnuvası’nın kapanışında düzenlenen karşılaşma için sahaya çıktı. Konak Belediyesi ve Bornova Belediyesi meclis üyelerinin de yer aldığı dostluk maçının başlama vuruşunu ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından basın mensuplarının iletişimi, motivasyonu ve spora teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen “İGC Basın Ligi 2022 Hüseyin Yangır Sezonu” halı saha futbol turnuvası ödül töreni ile sona erdi. Turnuvanın kapanışında bir de özel dotluk maçı düzenlendi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün de yer aldığı Konak ve Bornova Belediyesi meclis üyelerinden oluşan iki takım karşı karşıya geldi.

“BU FUTBOLDA KARDEŞLİK VAR”

Celal Atik Kapalı Spor Salonu’ndaki ödül töreninde konuşan Başkan Tunç Soyer, “Hep söylediğimiz gibi, başka bir Türkiye mümkün, başka bir futbol mümkün. Futbolda kardeşlik ve tatlı bir rekabet var. Rahmetli Hüseyin Yangır’ın adının yaşatıldığı bu turnuva ayrıca çok kıymetli. Her sene bir duayen gazetecinin adı bu turnuayla yaşatılacak. Gazetecilerimizin sahada bu tatlı rekabeti sürdürüyor olması çok kıymetli. Biz destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“GERÇEK BAŞARI İZMİR BASININ TEK YÜREK OLMASIDIR”

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ise, “Ne mutlu ki büyük bir başarıyla ligi tamamladık. Bizim için gerçek başarı turnuvanın dostluk ve barış içinde geçmesi oldu. Bizim için gerçek başarı, İzmir basınının her koşula rağmen tek yürek olmayı bilmesidir. İnadına gerçeği yazmaya çalışan biz sektör temsilcileri, zorluk içinde mücadelemizi sürdürüyoruz. Dayanışmayla birçok zorluğu aşmaya kararlıyız, inancımız tam” dedi.

TSYD İZMİR SPOR KUPAYI BAŞKAN SOYER’DEN ALDI

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Finalde Yenigün Spor’u 9 – 4’lük skorla mağlup eden TSYD İzmir Spor’a kupayı Başkan Soyer ve İGC Başkanı Gappi verdi. Daha sonra Konak Belediyesi ile Bornova Belediyesi’nin dostluk maçı için takımlar sahaya çıktı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün de top koşturduğu maçın başlama vuruşunu ise Başkan Soyer yaptı.

1 Kasım’da başlayan turnuvada İzmir’in basın kuruluşlarından toplam 16 takım mücadele vermişti.Turnuvanın birincisi TSYD İzmir Spor, ikincisi Yenigün Spor, üçüncüsü ise Turkuvaz Medya Grubu oldu.