İzmir’de toplum sağlığı için yüründü

» Ege Gündemi » İzmir’de toplum sağlığı için yüründü

Arif Enes DURAK / EGE SAATİ Alsancak Gündoğdu Meydanı’ndan Konak Saat Kulesi’ne kadar gerçekleştirilen İzmir Gençlik Ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Ali Emre Çetinkol, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları, diğer il müdürlüklerinin çalışanları öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı. “İNSANLAR NE KADAR SPOR YAPARSA, SAĞLIK BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI […]

Arif Enes DURAK / EGE SAATİ

Alsancak Gündoğdu Meydanı’ndan Konak Saat Kulesi’ne kadar gerçekleştirilen İzmir Gençlik Ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Ali Emre Çetinkol, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları, diğer il müdürlüklerinin çalışanları öğrenciler ve vatandaşlar yer aldı.

“İNSANLAR NE KADAR SPOR YAPARSA, SAĞLIK BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI O KADAR AZ İŞ YAPAR”

Bütün hastalıkların temelinde spor yapmamanın yattığını söyleyen İzmir Gençlik Ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, “Sağlık Müdürlüğü’müzün projesiyle yapılan ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ne biz de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak destek olmak için buradayız. Mesai arkadaşlarımızla, sporcularımızla, gençlerimizle sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla yürüyoruz. Sağlık için spor yapılmasını herkese tavsiye ediyoruz. Ben hep şunu söylüyorum insanlara ne kadar çok spor yaptırırsak Sağlık Bakanlığı çalışanları o kadar az iş yaparlar. Sağlıklı yaşam için egzersiz şart. Bütün hastalıkların temelinde spor yapmamak yatıyor. Hep gözlemlediğimiz spor yağan insan daha sağlıklı oluyor. Bu sebepten dolayı bütün vatandaşlarımızı, gençlerimizi, halkımızı spor yapmaya hareket etmeye davet ediyoruz”  dedi.

YÜRÜYÜŞÜN GÜNDELİK HAYATTAKİ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Organizasyonun amacının yürüyüşünün önemine dikkat çekme olduğunu söyleyen, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Ali Emre Çetinkol ise, “Hem müdürlüğümüz hem çalışma arkadaşlarımız bunun yanında gönüllü vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz katıldı. Yürüyüşün gündelik hayattaki önemi, sağlığımız için ne kadar önemli olduğu ve sağlığımızın korunması adına yapmamız gereken yürüyüş ve aktiviteleri hatırlatmak amacıyla bu yürüyüşü organize ettik” şeklinde konuştu.

Yürüyüş, Saat Kulesi’nin önünde sağlıkçılar tarafından yapılan alkışlarla son buldu.