Güzelbahçe Belediye Spor liderlik virajında

» Yerel Yönetimler » Güzelbahçe Belediye Spor liderlik virajında

İzmir Nevzat Güzelırmak Süper Amatör Lig 3. Grup’ta mücadele eden Güzelbahçe Belediye Spor hafta sonu oynayacağı Sakin Şehir Seferihisar Spor maçı öncesi liderlik hedefliyor.

İzmir Nevzat Güzelırmak Süper Amatör Lig 3. Grup’ta mücadele eden Güzelbahçe Belediye Spor hafta sonu oynayacağı Sakin Şehir Seferihisar Spor maçı öncesi liderlik hedefliyor.

10 takımın mücadele ettiği grupta namağlup olarak ikinci sırada yer alan Güzelbahçe Belediye Spor Kulübü, rakiplerinden Balçova Belediye Termal ile İzmir Spor’un karşı karşıya gelecek olması nedeniyle liderlik hesapları yapıyor.

Ligin başlamasına iki hafta kala takımı ancak oluşturduklarını ifade eden Güzelbahçe Belediye Spor Teknik Direktörü Yasin Çamtepe, “İyi bir hazırlık dönemi geçiremedik. Bu nedenle ligin ilk iki maçını beraberlikle tamamlayarak dört puan kaybettik. Önemli oyuncularımız sakatlık problemi yaşadı. Yaşadığımız bu olumsuzluklar lige geç başlamamızdan kaynaklanan doğal bir durum. Ancak takımımız her geçen gün daha iyiye giderek toparlanma sürecine girdi. Kısa süre içinde önemli galibiyetler alarak ligimizde adından söz ettiren bir takım olduk. Başarılarımızla birlikte seyircimizde her geçen maç artarak stadımıza gelip coşkulu ve centilmen bir şekilde takımımız destekledi. Sezon sonuna kadar zirve mücadelesi içinde olup şampiyonluk yaşamak istiyoruz. Bu başarıda ciddi pay sahibi olan ve maçlarımıza gelerek her türlü desteği bizden esirgemeyen, bizi onurlandıran Güzelbahçe Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İnce’ye çok teşekkür ediyoruz. Taraftarımızdan kalan maçlarda da takımımızın yanında yer alarak takımımızın ateşleyici gücü olmasını istiyoruz” dedi.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ise “Kulübümüze her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Ülkenin futbolda dünya markası olması, amatör sporlara verilecek desteklen gerçekleşir. Siz amatöre destek vermezseniz, süper liglerde sürekli dışardan futbolcuyla bu sektörü besleyemezsiniz. Çok yetenekli çocuklarımız var. Onların elinden tutup, destek olursak neden bizim de Cristiano Ronaldo’larımız, Messi’lerimiz olmasın. Biz Güzelbahçe Belediyesi olarak, spor kulübümüze her türlü desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Güzelbahçe Belediye Spor’unda lider olacağına gönülden inanıyorum” diye konuştu.