Bornova’da çocuklar da mutlu kadınlar da

» Kadın » Bornova’da çocuklar da mutlu kadınlar da

Bornova’da Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri’nin yedincisi açıldı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, hedeflerinin tesis sayısın 15’e çıkartmak olduğunu ifade etti.

Bornova Belediyesi, Çocuk Oyun Aktivite Merkezleri 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’na Doğanlar’da yeni hizmete giren Atatürk Çağdaş Çocuk Oyun Aktivite Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle başladı. Bu tesisin yedinci Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi olduğunu hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, hedeflerinin tesis sayısın 15’e çıkartmak olduğunu ifade etti.

Bornova Belediyesi’nin yedi noktada hizmet verdiği Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri’nden yararlanan çocukların anneleriyle birlikte katıldığı organizasyonda minikler gönüllerince eğlendi. Etkinliğin yapıldığı Atatürk Çağdaş Çocuk Oyun Aktivite Merkezi’nin açılış kurdelesini, Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Bağışçı Esen Çağdaş, meclis üyeleri ve muhtarlar çocuklarla birlikte kesti.

HEDEFİMİZ 15

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Yüzlerce çocukla eğitime, öğrenmeye ve oyuna merhaba dedik. Bornova Belediyesi olarak çocuklarımızın gelişimi, annelerinin sosyal hayatın içinde olmalı ve gündelik işlerini daha kolay yapabilmeleri adına Çocuk Oyun ve Aktive Merkezleri’ne büyük önem veriyoruz. Bugün yedinci merkezimizi açtık. Hedefimiz onbeş.  Unutmayalım ki; Çocuklar mutluysa kadınlar mutlu, kadınlar mutluysa aile mutlu, aile mutlu olur.  Bu merkezin Doğanlar Mahallemize kazandırılmasında büyük katkısı olan Sevgili Esin Çağdaş hocama çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÇOCUKLAR SEVGİYLE BÜYÜMELİ

Törene katılan bağışçı Esin Çağdaş, başta Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ olmak üzere Atatürk Çağdaş Çocuk Oyun Aktivite Merkezi’nin yapımına katkı koyan herkese teşekkür etti. Eğitimin doğumdan ölüme kadar yaşam boyunca devam ettiğini ifade eden Çağdaş, “Sevgiyle yoğrulan ruhlardan sevgi hiçbir zaman eksik olmaz. Çocuklarımız burada sevgi, saygıyla ve hoşgörüyle yetişerek yarının bilinçli gençleri ve yetişkinleri olacaklar. Ben de buna bir nebze olsa da katkıda bulunabildiğim için gerçekten çok mutluyum” dedi.