827

26 Ekim’de Karşıyaka Belediyesi’nin Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde düzenlenen Hanri Benazus İzmir Büyükşehir Belediyesi koleksiyonu Atatürk fotoğrafları sergisi ve  “Atatürk ve Aydınlık Türkiye” söyleşisine katıldım.   Bu tür etkinlikler dostları bir araya getirir, keyifli sohbetlerle uzatır ömrümüzü…   İşte yine öyle bir sohbetteyiz…   Dostlarım bilirler; ben başıma gelen talihsizlikleri bile espri konusu […]

26 Ekim’de Karşıyaka Belediyesi’nin Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde düzenlenen Hanri Benazus İzmir Büyükşehir Belediyesi koleksiyonu Atatürk fotoğrafları sergisi ve  “Atatürk ve Aydınlık Türkiye” söyleşisine katıldım.

 

Bu tür etkinlikler dostları bir araya getirir, keyifli sohbetlerle uzatır ömrümüzü…

 

İşte yine öyle bir sohbetteyiz…

 

Dostlarım bilirler; ben başıma gelen talihsizlikleri bile espri konusu yapar, güler geçerim.

 

Bu defa da mizah haline getirdiğim konu;

 

geçtiğimiz ay ödemek zorunda kaldığım su faturası oluyor.

 

“Su rekortmeni oldum, 827 tl su faturası geldi” diyerek  espriler yapıyorum, gülüyoruz.

 

Ertesi gün telefonum çaldı, “Merhaba abi” dedi, arayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr.Cemil Tugay’dı.

 

Hâl hatır sorduk, sonra “evini biliyorum ama bana açık adresin lâzım abi” dedi…

 

“Olur” dedim, verdim.

 

Bir gün sonra da kapım çaldı. Karşıyaka Belediyesi’nin 65 yaş üstü gençler için oluşturduğu bir tamir ekibi varmış; gelen o ekipteki arkadaşlardı.

 

Buyur ettim girdiler, evdeki bütün tesisatları elden geçirdiler, kaçağı göçeği tamir ettiler, evde fark etmediğim ne kadar arıza varsa hepsini çözdüler.

 

Hayat ne kadar çetin olursa olsun herkesin hayatını çekilir kılan insanlar ve bazı detaylar var. Benim yaşamıma da sevgi katan, küçük detaylarla büyük güzellikler yaratan dostlarım, arkadaşlarım, kardeşlerim var…

 

Karşıyaka Belediye Başkanı Tugay da onlardan biri ve benim için yeri başkadır.

 

Karşıyaka’ya verdiği hizmetlerle Karşıyakalıların sevgisini ve takddeirini kazanan Dr.Cemil Tugay kurduğu ekiple, çalışanlarıyla, çağdaş ve anlamlı çalışmalarla daha önce Karşıyaka Belediye Başkanlığı yapmış olan Ahmet Kemal Baysak gibi Karşıyaka’nın güzelliğine güzellik katan bir başkan olmuştur.