Yangında can kaybı 11’e yükseldi

» Son Dakika » Yangında can kaybı 11’e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin arasında dün meydana gelen anız yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükseldi. 78 kişi ise yangından etkilendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Diyarbakır ve Mardin arasında çıkan yangına ilişkin açıklamada bulundu. Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde dün akşam meydana gelen yangında 11 kişi hayatını kaybetti, 78 kişi yangından etkilendi” ifadelerini kullandı.

Koca, yangında hayatını kaybedenlerle ilgili paylaşımında şu bilgileri aktardı:

“Diyarbakır’ın Çınar ilçesinin Köksalan mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde dün akşam meydana gelen yangın sebebi ile 11 kişi hayatını kaybetti, 78 kişi yangından etkilendi. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Diyarbakır ve Mardin sınırındaki köylerde yaşanan bu yangınlar nedeniyle şu anda Diyarbakır’da 5 hasta yoğun bakımda, 4’ü entübe durumda. Şanlıurfa’da 1 hasta entübe olarak tedavi görüyor. Hastanelerimizde tedavisi süren toplam hasta sayısı 6. Yangınlar sebebi ile olay yerlerine Diyarbakır’dan 24 Ambulans ve 3 UMKE Timi ile Mardin’den 15 Ambulans ve 4 UMKE Timi görevlendirilmiştir. Bilindiği gibi, yangınlar ilgili birimlerce söndürülmüş olup, soğutma çalışmaları devam ediyor.”