Turgutlu’nun değerine değer katacak dev projenin temeli atıldı

» Ege Gündemi » Turgutlu’nun değerine değer katacak dev projenin temeli atıldı

Turgutlu Belediyesi’nin en büyük yatırımı olan Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreni gerçekleşti. Temel atma töreninde konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Kurtuluşunun 100. yılında kentimize bu önemli yatırımı kazandırıyor olmanın tarifsiz gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Turgutlu Belediyesi tarafından belediyenin en büyük yatırımı olarak tarihe geçecek Sanayi Çarşısı projesinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’ın katılımıyla düzenlenen temel atma töreninde konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın proje hakkında bilgi vererek duygularını paylaştı.

” 94 MİLYON TL’LİK PROJE TURGUTLU BELEDİYESİNİN EN BÜYÜK YATIRIMI”

Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreninde konuşma yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Sanayi Çarşısı projemiz 94 milyon TL’lik yatırımla Turgutlu Belediyesinin en büyük yatırımı. Turgutlu’muzun kurtuluşunun 100. yılında kentimize bu önemli yatırımı kazandırıyor olmanın tarifsiz gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen yaptığı konuşmada, “Yıllar sonra Turgutlu’muza sosyal demokrat belediyeciliği, halkçı belediyeciliği yeniden getiren, yapmış olduğu hizmetlerle ve çalışmalarla Turgutlu halkı arasında gönül bağı oluşturan Belediye Başkanımız Başkan Çetin Akın’a canıgönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Temel atma töreninde konuşan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ise “Çetin Akın Başkanımız ve ekibi, sosyal belediyecilik anlayışına sahip bir başkan ve ekibi ne yapıyorsa onları yapıyorlar. Hem de belediye meclisinde çoğunluğumuzun olmamasına, büyükşehir belediyesine giden projelerin büyükşehir belediye meclisinde çoğu zaman geri çevrilmesi ya da tuhaf pazarlıklara alet ediliyor olmasına rağmen var güçleriyle çalışıyorlar. Turgutlu’nun 30 yılı bulan hizmet odaklı belediyecilik özleminin son bulduğu bu süreçte, hizmet dönemin yüzde 70’i tamamlandı. Kalan yüzde 30’luk dönemde belediyenin devam etmekte olan ve dönem sonuna kadar yapılması planlanan projeleriyle dokunmadığımız mahalle kalmayacak. Bütün zorluklara rağmen son derece iyi bir noktaya getirdiğimiz hizmetleri bir buçuk yılın sonunda çok büyük başarılarla taçlandıracağız” dedi.

Sanayi Çarşısı projesinin temel atma töreni konuşmaların ardından butona basılmasıyla sona erdi.

Temel atma törenine Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, siyasi partilerin temsilcileri, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Evren Erbaş, Mithat Erden, Turgutlu Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar, STK, dernek ve oda başkanları, Turgutlu Belediyesi daire müdürleri ve personeli de katıldı.