Tüm partiler davet edildi, sadece 3 partinin temsilcisi katıldı

» Ege Gündemi » Tüm partiler davet edildi, sadece 3 partinin temsilcisi katıldı

Genç Parti İzmir İl Başkanlığı, İstanbul’da yaşanan terör saldırını kınamak amacıyla İzmir’de bulunan siyasi parti il başkanları ve temsilcilerini ortak bir basın açıklaması yapmaya davet etti. Alsancak’taki ortak basın açıklamasına sadece Yeniden Refah Partisi, Doğru Parti ve Güzel Partili temsilciler katıldı.    

Onur Ulutaş – Ege Saati

 

Genç Parti İl Başkanlığı, İzmir’den teröre karşı birlik görüntüsü ve tek ses vermek üzere ortak bir basın açıklaması düzenlemek istedi. Medya kuruluşları ve basın mensuplarına yeri ve saati iletilen ortak basın açıklamasına İzmir’den sadece Yeniden Refah Partisi, Doğru Parti ve Güzel Partili temsilciler katıldı.

Genç Parti İl Başkanı Koray Günüç “Önceki gün hepimizi üzen bir terör saldırısı gerçekleşti. Hepimiz çok üzüldük. Amacımız, önceki gün İstanbul’da gerçekleşen bombalı saldırı sonrası, İzmir’deki siyasi partiler olarak bir basın açıklaması yapmaktı. Davet ettiğimiz partilerin il başkanları, kendileri gelemeseler bile parti temsilcilerini göndereceklerini söylediler. Herhalde işleri çıktı gelemediler” dedi.

Yeniden Refah Partisi İzmir İl Başkanı Cemal Arıkan’ın okuduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Terörü, terör örgütlerini ve destekçilerini lanetlemek, yüreği yanan ve terör saldırısında hayatlarını kaybeden terör şehidi yakınlarına ve ailelerine ve yaşanan acı olayda yaralı kurtulan vatandaşlarımıza destek olmak, milletçe birlik ve beraberliği pekiştirmek ve teröre lanet amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Bunun gibi terör olaylarının tekrarlanmaması için ülkece ve milletçe topyekun tepkimizi daha gür sesle dile getirmeliyiz. Terör olayında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ve ailelerine başsağlığı diler, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.”

Açıklama sonrası konuşan Genç Parti İl Başkanı Koray Günüç “Diğer partiler de kabul ederse, yarın (15 Kasım 2022) saat 14.00’de, Atatürk Meydanı’nda çelenk bırakmak istiyoruz. Bu konuda partilerin il başkanlıklarına da davette bulunacağız” dedi.

Basın açıklaması bittikten sonra, Gelecek Partisi İl Başkanı Onur Sivaslı’nın da ortak bildiriye imza attığı bildirildi.