“Nar Neşesi, Şen Tanesi Şenliği” pazar günü Zeytinköy’de  

» Ege Gündemi » “Nar Neşesi, Şen Tanesi Şenliği” pazar günü Zeytinköy’de  

Efes Selçuk Belediyesi narın lezzeti ve bereketi için 16 Ekim Pazar günü Zeytinköy’de, “Nar Neşesi Şen Tanesi Şenliği” düzenliyor. Saat 13.00’te nar hasadı ile başlayacak şenlik kapsamında en güzel nar yarışması ve konser etkinlikleri de düzenlenecek.

Efes Selçuk’un bereketli topraklarında yetişen lezzetli meyvelerden biri olan nar için düzenlenen şenlik 16 Ekim Pazar günü saat 13.00’te nar hasadının yapılmasıyla başlayacak. Şenlik kortejinin ardından halk oyunları gösterisi ve açılış konuşmaları ile devam eden şenlikte Zeytinköy’de yetişen en güzel narların seçileceği bir yarışma da düzenlenecek.

Yerel üreticilerin stant açacağı şenlikte Akustik Gitarlı Kız İrem ve Ekibi de sahne performansı sunacak. “Nar Neşesi, Şen Tanesi Şenliği” Efes Kent Orkestrası Konseri ile son bulacak.

Efes Selçuk’un tarımsal zenginliklerini tanıtmak ve yerel üreticiye katkı sunmak amacıyla düzenlenecek olan şenliğe vatandaşların ulaşımı için belediye hizmet binası önünden 12.00 – 18.00 saatleri arasında araç kaldırılacak.