Mustafa Kemal Sönmez Menemen için seçim startını verdi

» Büyük Manşet » Mustafa Kemal Sönmez Menemen için seçim startını verdi

Menemen’de CHP belediye başkan aday adayı Mustafa Kemal Sönmez, mevcut yönetimden daha iyisini yapmak için yola çıktıklarını söyledi.

2024 yılında yapılacak yerel seçimlere 5 ay kala aday adayları, aday olmak için kollarını sıvadı.

CHP’nin 2019 seçimlerinde kazandığı ancak yaşanan ‘yolsuzluk’ ve ‘rüşvet’ süreçleri nedeniyle kura yoluyla AK Parti’ye geçen İzmir Menemen’de, Mustafa Kemal Sönmez, CHP’den aday adayı olduğunu açıkladı.

YAPMAMAMIZ GEREKENLER KONUSUNDA KILAVUZ OLUYORLAR

İzmirli gazetecilerle kahvaltı sofrasında bir araya gelen Sönmez, iddialı açıklamalarda bulunurken mevcut başkan Aydın Pehlivan yönetimini de sert bir dille eleştirdi.

Mevcut yönetimin politikalarının kendilerine ‘yapılmaması gerekenler’ noktasında yol gösterdiğini belirten Sönmez, “Burada doğup büyüdüm ama bu Menemenli olmak demek değil. Menemenli olmak, buraya katma değer sağlamak, derdiyle dertlenmek ve bir çivi çakmayı istemekle oluyor. Menemen’de neler yapılmayacağını çok iyi biliyoruz. Bir yola çıktık ve Menemen’de mevcut bir belediye yönetimi var. Bu yola çıktıysak daha iyisini yapacağımız içindir. Mevcut yönetimin yaptıklarını görüyoruz ve onlar bize yapmamamız gerekenler konusunda kılavuz oluyor” dedi.

“MENEMENİ RÖGAR KAPAKLARINA KADAR BİLİRİM”

Mevcut yönetimin bütçe kullanımına ilişkin de açıklamalarda bulunan Sönmez,  “Aydın Pehlivan benim abimdir. Ancak ben yanlışları gördüğüm ve daha iyi yapacağımı düşündüğüm için yola çıktım. Belediye başkanı olursam her ay basın ile toplantı yapacağım. Bu buluşmaların amacı da basının bizi bir ay izlemesi sonucunda neleri eksik yapmışız onu belirleyip Menemen’e daha hızlı hizmeti nasıl görürüze bakmak isterim. Şu an aday adayıyım ama hayalim belediye başkanı olmak. Menemen’i rögar kapaklarına kadar bilirim. Bugünkü yönetimi de biliyorum. Bugün görev yapan arkadaşlardan daha iyi yapacağıma inanıyorum. En azından üzerime vazife olmayan şeyleri en belediyenin kasasına yüklemem. Menemen’de son dönemde 5-6 milyarlık işler yapıldı. Bunlar satırlarla yapıldı. Satılan arazilerin parasıyla Menemen’de 5 bin 500 konut yapılabiliyor. Bunların içinde sosyal donatıları, spor alanı, kültür merkezi ve kütüphane gibi donatı alanları yapılabilir. Yani bugün o satışlarla 5 bin 500 dar geliriyle konut yapılabilirdi” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞAN ADAMA MOBBİNG UYGULANIYOR”

Menemen Belediye Başkanı iken Yolsuzluk’ ve ‘rüşvet’ iddialarıyla soruşturma başlatılan ve görevden uzaklaştırılan Serdar Aksoy dönemine hatırlatma yapan ve belediyede ‘kayırmaca’ olduğunu belirten Sönmez, “Menemen, talihsiz bir süreç yaşadı. Sonrasında kura çekimleri oldu. Menemen AK Parti’ye geçti. O günden bugün daha talihsiz şeyler yaşıyor. Belediye yönetiminde sayısını bilmediğimiz belediye başkan yardımcıları ve belediye işçileri… Yıllar önce işe girmiş olmasına rağmen 15 bin lira maaş alan ancak işe gelmemesine rağmen 60 bin lira maaş alanlar da var. Biz göreve geldiğimizde böyle olmayacak. Belediye başkanı olduğumda herkesten fikir alacağım. Ben sokak adamıyım, salon adamı eğilim. Göreve geldiğimde Menemen’de yaşayanlardan fikir alacağız. Belediyede öncelikle işçilerimiz arasında adalet olacak. Çalışan adama mobbing uygulanıyor, çalışanlar keyfine bakıyor. Nerede oldukları da belli değil. Biz, böyle şeyler de yapmayacağız. Genç, enerjik, dinamik ve disiplinli bir kadroya sahip olmanız gerekiyor. Ben Menemen halkının desteğini de alacağıma inanıyorum. Biz betona gömmeden yeşille kentleşerek Menemen’e hizmet edeceğiz” diye konuştu.

ÖN SEÇİM İÇİN İDDİALI AÇIKLAMA!

CHP 38. Olağan Kurultayında Genel Başkan seçilen Özgür Özel’in yerel seçimler için işaret ettiği ‘önseçim’ konusunda da iddiaları konuşan Sönmez, “Ön seçim olmasını arzu ederim. Bugün partimizde köklü bir değişim söz konusu. Bu değişim olurken bence üyeliklerin de gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. 6 bin 700 kişi var diyelim ama bin 500 kişi sandığa geliyor Ben 6 bin 700 yerine siyasetle ilgili 3 bin kişinin olmasını yeğlerim. Ama genel merkezimiz ön seçim diyorsa ön seçim olsun. Menemen’de anket olacaksa anket yapılsın. Ben teker teker Menemenlilerin kapısına gidip neler yapacağımı anlatıp üyenin kantarına çıkmaya hazırım. İllegal işler dışında aday olmak için elimden gelen ne varsa hepsini yapacağım. Karışık işleri olanlar bizden korksunlar” dedi.

“TEK BAŞIMA SEÇİME GİTMEYE HAZIRIM”

İlçe bazında ittifak konusuna da yeşil ışık yakan Sönmez, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı:

“Ben matematiğimi CHP’nin adayı olarak tek başıma seçime gireceğim üzerine yapıyorum. Bu matematik işi. Önce üyenin kantarına çıkıp aday olacağız. Sonra da Menemen’in kantarına çıkacağız. Ben birlikte hareket edelim isterim. Bugüne kadar birlikte çalıştık ve Menemen’in yararına çalışalım isterim. Ama olmazsa da ben tek başıma CHP’nin adayı olarak seçime gitmeye hazırım.”