Konya’da vahşet: İfadelerde ne pişmanlık ne de üzüntü var 

» Gündem » Konya’da vahşet: İfadelerde ne pişmanlık ne de üzüntü var 

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan barınağından yansıyan, Türkiye’yi ayağa kaldıran görüntülerin ardından tutuklanan zanlıların ifadeleri ortaya çıktı. Zanlı Murat B., köpeğin kendisine saldırması üzerine savunma amaçlı şiddete başvurduğunu ileri sürdü. Diğer zanlı Sefa Ç. ise köpeğe ilaçlama yapacakları sırada saldırması üzerine Murat B.’nin hayvana vurduğunu söyleyip “Daha sonra köpeğe gerekli tedavisini yapıp kafesine koyduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha geçtiğimiz hafta hayvan bakım ve rehabilitasyonu konusunda örnek gösterdiği Konya Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan ve görüntüleri sosyal medyada infial yaratan olaya ilişkin gözaltına alınan zanlılar tutuklandı. Zanlılardan Murat B. ile Sefa Ç’nin ifadesi de kamuoyuna yansıdı. Söz konusu ifadelerin basına yansıyan bölümünde pişmanlık ya da üzüntü gibi duyguların zanlıların beyanlarına yansımadığı görüldü.

Barınakta sağlık teknisyeni olarak çalışan Murat B. ifadesinde olay günü barınaktaki hayvanlara parazit aşı ve ilaçlama uygulaması yaptıkları sırada köpeğin saldırıya geçtiğini ve bu yüzden köpeğe kürekle vurduğunu ileri sürdü.

Murat B, “Sefa Ç. içeriden getirilen köpeği tutmaya çalışıyordu. Fakat köpeği tutamadı. Köpek bana saldırdı. Ben de kendimi korumak için köpeğe kürekle bir kez vurdum. Sefa Ç. köpeği kontrol altına alsa da o panikle 2 kez daha köpeğin kafasına kürekle vurdum. Köpek şoka girdi. Daha sonra tıbbi müdahalesini yapıp kafesine gönderdim. Son durumundan haberim yok. Benim bu olayla ilgili 3 günlük sağlık raporum bulunuyor” şeklinde beyanında bulundu.

 

“İLAÇLAMA İÇİN ÇIKARDIK”

Olayın yaşandığı barınakta 2 aydır çalıştığını söyleyen Sefa Ç. ise “Köpekleri parazit ilaçlaması için ara koridora çıkardık. Köpek ilk önce Murat’a saldırdı. Bunun üzerine Murat kürekle bir tane vurdu. Köpek sendeledi. Ben de sendeledikten sonra aparat ile yakaladım. Yakaladıktan sonra Murat kürekle 2 kez daha köpeğe vurdu. Köpek baygınlık geçirdi. Daha sonra köpeğe gerekli tedavisini yapıp kafesine koyduk” ifadelerini kullandı.