İYİ Partili Yüksel İzmir’den seslendi: Bırakın bize model biçmeyi

» Ege Gündemi » İYİ Partili Yüksel İzmir’den seslendi: Bırakın bize model biçmeyi

İzmir’de partisinin “Ege Bölgesi Kadın Politikaları Eğitim Programı”na katılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, başörtüsü ile ilgili yaşanan siyasi tartışmaları “Beyler! Kendi kıyafetinize bakın. Bırakın bize model biçmeyi, biz işimizi biliriz” sözleriyle eleştirdi.

Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel’in yanı sıra;İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, İYİ Parti İzmir İl Kadın Politikaları Başkanı Serap Özöktem ve partililer ve gazeteciler de katıldı. Etkinliğin basına açık kısmında konuşan İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, CHP’nin başörtüsü teklifine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“BEYLER! KENDİ KIYAFETİNİZE BAKIN”

Yüksel, “Yukarıdan oturup kadının baş örtüsüne, kıyafetine karışanlara sesleniyorum: Beyler! Kendi kıyafetinize bakın. Bırakın bize model biçmeyi, biz işimizi biliriz. Topla, tüfekle başımız bir kere eğilmemiştir. Kadın olmak kolay değil, anne olan hiç kolay değildir. Damı akan, elektriği kesilmiş, doğalgazı olmayan evlerde o kadınlar var ya, işte o kadınlar sarayda sefa sürenlere, aylık masrafı 10 milyonu geçenlere, halkını görmeyenlere sandıkta gereğini yapacak. Az kaldı, çok az kaldı” dedi.

“MERAL AKŞENER’İN YÜREĞİNİN SESİNİ DUYAN KADINLARIZ”

Açıklamalarında iktidarı da hedef alan Yüksel, “Orada oturup parmak sallıyorlar ya… Biz o parmakları çok gördük. Sizden korkan sizin gibi olsun! Biz Cumhuriyet çocuğuyuz, Atatürk çocuğuyuz. Meral Akşener’in yüreğinin sesini duyan kadınlarız. Bu yürek, Anadolu’nun yüreği… Kimse bizi yıldıramaz, durduramaz. Bu işi sandıkta kadınlar ve gençler kazanacak. Çünkü bu çileyi işsiz gençler ve pişirecek aş bulamayan kadınlar çekiyor. Erkek arkadaşlar yanımızda her zaman karlı dağımız, yarenimiz, yoldaşımız… Onlar onurlu, şikayet etmeyen, bazen ağlamayı bile onur eden, evine ekmek götüremediği için intihar eden babalar… Bu vebal var ya bu vebal; bu ayrımcılık iktidarı götürecek. Biz durup dururken yola çıkmadık. Ülkenin kaderini en zor dönemde de bir kadın ya da onurlu bir kadının doğurduğu Mustafa Kemaller kurtardı” ifadelerini kullandı.

“GÜNEŞİN DOĞMASINA AZ KALDI”

İYİ Partili Yüksel, açıklamalarına şu sözlerle son verdi:

“Bizim kıyafetlerimizle ilgilenmeyin, bu ülkedeki derin yoksulluğu görün. Hem çökmüş ekonomi hem de sınırlarımızı kevgire çeviren geçici sığınmacı politikaları hükümetin kasten yürüttüğünü biliyoruz. Buna ‘hata’ denilmez; hatayı bir ila iki kez yapar, vazgeçer ve ders alırsınız. Bu beyler, ‘Kandırıldık, Allah affetsin’ diyor. Bilin ki bu millet affetmeyecek, sandıkta gereğini yapacak. Cesurların cesuru Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyet’in yetiştirdiği Merak Akşener’in kurduğu İYİ Parti’nin mensuplarıyız. Güneşin doğmasına az kaldı, o sandıktan birinci parti çıkacağız. Ben sözünüzü aldım, bu iş bizim kızlar! Biz başaracağız.”