İYİ Parti İzmir’de 10 ilçede mevcut başkanlar güven tazeledi

» Ege Gündemi » İYİ Parti İzmir’de 10 ilçede mevcut başkanlar güven tazeledi

İyi Parti İzmir İl Teşkilatı’nda olağan kongre takvimi işlerken kongre sürecinin tamamlandığı 10 ilçede gerçekleştirilen seçimlerde yola mevcut başkanlarla devam kararı çıktı. İYİ Parti İzmir teşkilatında yeni il başkanı ise 29 Ocak 2023’te gerçekleştirilecek İl kongresinde belli olacak.

İYİ Parti’de, 2023 Haziran’da yapılması öngörülen genel seçimler öncesinde genel merkezin kurultay yapma kararı almasının ardından il ve ilçe kongreleri takvimi başlamıştı.

Olağan kongre takviminin işlediği İYİ Parti İzmir teşkilatında kongresi yapılan 10 ilçenin tamamında delegeler, seçimlerde yola mevcut başkanlarla devam kararı aldı. İlk olarak Beydağ, Bayındır, Selçuk, Seferihisar, Güzelbahçe ve Narlıdere’de başkanlık seçimi yapıldı.

Kongresi tamamlanan ilçeler ve yeniden başkan seçilen isimleri şöyle:

İYİ Parti Beydağ ilçe Başkanlığı’nda Yasin Kırmızı, Bayındır’da Necati Solmaz, Foça’da Bilgin Şahin, Karaburun’da Şerif Aslankan, Kınık’ta Olcay Oral, Çeşme’de Volkan Evci, Narlıdere’de Feza Genişoğlu, Selçuk’ta Deniz Kayapınar, Seferihisar’da Kürşat Cebeci, Güzelbahçe’de Afer Albaş.

29 Ocak 2023’te gerçekleştirilecek İl kongresinde yeni il başkanı belirlenecek. Mevcut başkan Hüsmen Kırkpınar geçtiğimiz günlerde milletvekilliği aday adaylığını açıklamıştı. İYİ Parti’de il başkanlığı için adaylığını açıklayan isim ise mevcut Kurucu İl Başkan Yardımcısı ve Balçova Meclis Üyesi Öztürk Keskin olmuştu. Partide il başkanlığı adaylığı için çalışan bir diğer isim de Emre Eryıldıran. Kongre sürecinde bu iki ismin yanında başka isimlerin de başkanlık adaylığı için devreye girebileceği düşünülüyor.