Hastaneyi silahla bastı, ‘katliam yapacağım’ dedi

» Büyük Manşet » Hastaneyi silahla bastı, ‘katliam yapacağım’ dedi

İzmir Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz servisine giren C.Y isimli bir kişi, sağlık çalışanını pompalı tüfekle rehin aldı.

İzmir Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz servisine giren C.Y isimli bir kişi, sağlık çalışanını pompalı tüfekle rehin aldı. Sağlık çalışanı kapıya koltuklarla bariyer yaparak engelledi. Şüpheli daha sonra hastane otoparkında tüfekle yakalandı.  C.Y.’nin, ilk ifadesinde gırtlak kanseri tedavisi için hastaneye geldiğini, kendisiyle ilgilenilmediği için eylemi yaptığını söylediği öğrenildi. C.Y. savcılık tarafından tutuklandı.

Olay sonrası açıklama yapan Birlik Sağlık Sendikası Genel Başkanı Ahmet Doğruyol sağlık çalışanlarının durumunun iyi olduğunu ifade ederek, “Söyledik anlamadınız. İzmir Şehir Hastanesi’nde sağlık çalışanlarımız rehin alındı… Çalışanlarımız korkudan kendilerini odaya kapatıyorlar seyrediyorsunuz. Psikopat bir kişi 9. kat KBB servisinde tüfekle nasıl dolaşabiliyor! 9. kata çıkana kadar güvenlik nerede? Şükür ki can kaybımız yok. Biliniz ki bu ve benzeri olaylarda suçlu kadar tedbir almayanlardır” dedi.