Göztepe Tribün Lideri Doğrusöz’e göre “Organize işler bunlar”

» Ege Gündemi » Göztepe Tribün Lideri Doğrusöz’e göre “Organize işler bunlar”

Dün Göztepe-Altay maçında çıkan olaylara ilişkin Ege Saati’ne özel değerlendirmelerde bulunan Göztepe Taraftar Grubu Tribün Lideri Mehmet Doğrusöz, “Bu münferit bir olay değil. 3-5 kişinin planladığı bir olay değil; organize bir olay. Bizler Göztepe taraftarı olarak bir kardeşimizin ağır yaralanması ile sonuçlanan bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

EGE SAATİ / ECE AZAK 

Spor Toto 1. Lig’de oynanan Göztepe-Altay maçının 19. dakikasında olaylar çıktı. Altay tribünlerinden Göztepeli taraftarlara fişek atılmasının ardından Göztepe tribününde bir taraftar ağır yaralandı.

Bunun üzerine sahaya 2 ambulans girdi. Bu sırada sahaya inen bir taraftar korner bayrağı direğini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e saldırdı.

Dün akşam İzmir’de Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu’nda yaşanan olaylara ilişkin Ege Saati mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan Göztepe Taraftar Grubu Tribün Lideri Mehmet Doğrusöz, “Bizler Göztepe taraftarı olarak bir kardeşimizin ağır yaralanması ile sonuçlanan bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

“ORGANİZE BİR OLAY”

Doğrusöz, bir taraftarın ağır yaralanmasına sebep olan fişekli saldırının organize bir eylem olduğunu savunarak, “Bu münferit bir olay değil, 3-5 kişinin planladığı bir olay değil; organize bir olay” dedi.

Göztepe-Altay karşılaşmasında yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulunan Doğrusöz, şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle dün gece yaşanan olaylarda yaralanan taraftarımıza ve rakip takım futbolcusuna geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Gerek taraftarımıza yönelik gerekse de rakip futbolcuya yönelik saldırıyı olağan görmemiz mümkün değildir. Dün gece rakip takım taraftarı içerisinde bir grup, aralarında sağlık görevlilerinin de olduğu bir ekiple bu silahlı saldırıyı organize etmiştir. Saldırı özellikle bu sezon ailelerin bulunduğu doğu tribününe yönelik gerçekleştirilmiştir.

Dün gece 2 çanta içerisinde yanıcı ve patlayıcı madde stada sokulmuştur. Maçın devam etmesi halinde belki de çok daha büyük olaylar yaşanacaktı.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Bundan sonrası için de bizler bu tür insanlık dışı eylemlerin engellenmesi için üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Yetkililerden de beklentimiz bu olayın perde arkasında, planlanmasında ve her aşamasında kim varsa ortaya çıkarılarak en ağır cezaları almalarının sağlanmasıdır. Bizler Göztepe taraftarı olarak bir kardeşimizin ağır yaralanması ile sonuçlanan bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız.

Tekrar tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Umarım bir daha güzel İzmir bu olaylar ile anılmaz.”

Doğrusöz, bir Göztepe taraftarının ağır yaralandığı fişekli saldırı sonrası sahaya giren bir taraftarın korner direği ile Altay Spor Kulübü kalecisi Ozan Evrim Özenç’e saldırmasını da değerlendirdi.

“MÜNFERİT BİR OLAY”

Yaşanan saldırıyı ‘münferit bir olay’ olarak gördüklerini ve kesinlikle tasvip etmediklerini belirten Doğrusöz, “Dün akşam yaşanan olaylar, perde arkasında yatan tüm yönleri ve gerekçeleri ile bir an önce araştırılmalı, sorumlular ve suçlular bir an önce cezalandırılmalı” dedi.