Germencik’e gelenleri dev Atatürk resmi karşılayacak

» Ege Gündemi » Germencik’e gelenleri dev Atatürk resmi karşılayacak

Germencik’te kentin en işlek noktalarından Ortaklar girişindeki bir binaya Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk binasının resmi çizildi. Atatürk’ün fikirlerinin ve bağımsızlık aşkının hafızalardaki yerinin korunduğunu aktaran Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Kentimize gelenleri ulu önderimizin resmiyle karşılamak istedik. Dün olduğu gibi bugün de Atatürk’e olan inancımız tam, bu inanç sonsuza dek sürecek” dedi.

Germencik’in Ortaklar Mahallesi’ndeki Bedrettin Dalan Kavşağı mevkisinde bir binanın duvarına, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk binası resmedildi. Yağlıboya tekniğinin kullanıldığı eser, 22 metre yüksekliğinde 8 metre genişliğinde bulunuyor. Eser, şehrin önemli güzergahlarından olan Ortaklar’ın girişini süslerken, civardan geçen vatandaşlar da ay yıldızlı şanlı Türk bayrağı ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk resmi ile karşılaşıyor.

“SAYGIYLA ANIYORUZ”

Germencik Belediyesi tarafından kente kazandırılan eserle ilgili açıklama yapan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş Ortaklar, “Atatürk’ün aziz hatırasını, fikirlerini ve bağımsızlık aşkını bir kere daha hafızalarımızda canlandıracak olmanın resmini duvarlara yansıttık. Germencik’e gelenleri Ulu Önderimiz Atatürk’ün resmiyle karşılıyoruz. Bir resimden öte tüm zorluklara rağmen her zaman bir umut ışığı olduğunu bizlere defalarca kanıtlayan Atamızın fikirlerini ve bizlere kazandırdıklarını manevi bir çerçevede anlatmak istedik. Dün olduğu gibi bugün de Atatürk’e olan inancımız, sonsuza dek sürecektir. Bu vesileyle Ulu önderimiz Atatürk’ü ve onun silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

default