Futbolun tarihi Lüleburgaz’da yer alıyor

» Gündem » Futbolun tarihi Lüleburgaz’da yer alıyor

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2022 yılında hizmete açtığı Lüleburgaz’ın Futbol Tarihi Alanı haftanın 7 günü boyunca Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde sporseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Lüleburgaz Belediyesi’nin araştırmacı tarihçi yazar Ali Arslan’ın katkılarıyla 2022 yılında hizmete açtığı Lüleburgaz’ın Futbol Tarihi Alanı ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor. Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi’nde yer alan alanda Lüleburgaz’ın futbol tarihiyle ilgili bilgiler içeren yazı ve fotoğraflar, geçmiş dönemlere ait Lüleburgazspor ve milli takım formaları ile kupaları yer alıyor. Lüleburgazspor’un Türkiye Kupası’nda fırtınalar estirdiği 1979-1980 sezonunda gazete manşetlerini süsleyen haber ve fotoğrafların da bulunduğu sergi alanında Türkiye Kupası elemelerinde Lüleburgazspor’un Fenerbahçe ile karşılaştığı müsabakada kullanılan top, Lüleburgazspor’un ilk basketbol formaları da sergileniyor.

10 bini aşkın ziyaretçi

Lüleburgaz’ın Futbol Tarihi Alanı’nı ziyarete açıldığı 2022 yılından bu yana 10 bini aşkın kişi ziyaret etti. Lüleburgaz’ın Futbol Tarihi Alanı haftanın 7 günü ziyaret edilebiliyor.