Ege Üniversitesi’nde skandal! ‘Zarar ediyor’ dediler kreşi kapattılar!

» Büyük Manşet » Ege Üniversitesi’nde skandal! ‘Zarar ediyor’ dediler kreşi kapattılar!

Ege Üniversitesi’nde personelin çocuklarını bıraktığı kreş ‘zarar ettiği’ gerekçesiyle kapatıldı.

Ege Üniversitesi kampüsünde akademik ve idari personelin çocuklarını bıraktığı kampüs içindeki kreş tasarruf tedbirleri kapsamında zarar ettiği gerekçesiyle kapatıldı.

“KAMU KURUMU FAALİYET GÖSTERİRKEN KAR AMACI GÜTMEMELİ”

Hemşireler Ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası (HEP-SEN) İzmir Şube Başkanı Kemal Yılmaz kapatılan kreşle ilgili şunları söyledi:

“Kreş gelir gider dengesini sağlayamadığı için kapatıldı. 10 binin üzerinde personele hizmet veren Türkiye’nin en köklü üniversitesinde çalışanların refah ve huzuru hiçbir şekilde gözetilmeksizin alınan bu karar yersiz ve kabul edilemezdir. Çünkü bir kamu kurumu faaliyet gösterdiği sırada kar etme amacı gütmemesi gerekir. Ucuz hizmet gücünün devam etmesini beyan ettiğimiz halde talebimiz hiçbir şekilde karşılık bulmadı. 19 tane personelimizin çalıştığı kurumun kapatılmasını kabul etmiyoruz. Şu ana kadar herhangi bir ihale sürecinin başlamadığını bir özelleştirmenin şu an için olmadığı bilgisini alıyoruz ama bu bilgiye güvenmiyoruz. Çünkü yapılan her uygulama özelleştirmenin bir adım önünü açmak hedeflenmektedir”

Çalışanlar karar iptal edilmediği takdirde kreşin kapatılmasını eylemler protesto edecek.