Efes Selçuk Belediyesi kutlama hazırlıklarını tamamladı

» Ege Gündemi » Efes Selçuk Belediyesi kutlama hazırlıklarını tamamladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programlarının hazırlıklarını tamamladı. Türkiye’nin en büyük bayramı öncesi Türk bayrakları ve Atatürk resimleriyle çiçek açarken Efes-Selçuk belediyesi de ilçede Cumhuriyet bayramını için bir dizi etkinlik planladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Efes Selçuk’ta düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99.yılında düzenlenecek etkinlikler kapsamında 28 Ekim Cuma günü saat 14.00’te Atatürk Anıtı’nda düzenlenecek çelenk sunma töreninin ardından Selçuk Efes Kent Belleği’nde “Atatürk ve Cumhuriyet” Uluslararası Resim Sergisi’nin açılışı gerçekleşecek. Küratörlüğü Ömer Çam tarafından yapılacak sergide Türkiye’nin yanı sıra çeşitli ülkelerden de sanatçıların eserleri sergilenecek.

19.23’TE FENER ALAYI

29 Ekim akşamı ise Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenecek kutlama etkinlikleri kapsamında saat 19.23’te Atatürk Anıtı önünden Fener Alayı başlayacak. Fener Alayı’nın sona ermesinin ardından İstasyon Meydanı’nda saat 20.00’de DJ Erdem sahne alacak.  Efes Selçuk’ta düzenlenecek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saat 20.50’de başlayacak Efes Kent Orkestrası Konseri ile devam edecek.