“Efes sadece Türkiye’nin değil, dünyanın gözbebeği”

» Özel Haber » “Efes sadece Türkiye’nin değil, dünyanın gözbebeği”

Haber: Arif Enes Durak Ege Saati mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, 2022 turizm sezonu için tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirterek pandemi sürecinde gelemeyen kruvaziyer gemilerinin bu sezon yeniden Efes Selçuk’u ziyaret edeceğinin müjdesini verdi. Pandemi sürecinde yılda sadece 3-4 geminin gelebildiğine dikkat çeken Başkan Sengel, “2 yıllık pandemi sürecinin ardından gemilerin yeninden gelmesi […]

Haber: Arif Enes Durak

Ege Saati mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, 2022 turizm sezonu için tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirterek pandemi sürecinde gelemeyen kruvaziyer gemilerinin bu sezon yeniden Efes Selçuk’u ziyaret edeceğinin müjdesini verdi.

Pandemi sürecinde yılda sadece 3-4 geminin gelebildiğine dikkat çeken Başkan Sengel, “2 yıllık pandemi sürecinin ardından gemilerin yeninden gelmesi çok beklediğimiz bir durumdu. 2022’nin turizm sezonu olduğunu düşünüyoruz, nitekim aldığımız duyumlara göre kruvaziyer gemilerinin gelişlerine ve adetlerine baktığımız zamanda da 2020 / 2021’de 3-4 tane gemi geliyorken şuan da 2022 için 400 küsür tane bir rezervasyon var. Bu çok ciddi bir rakam aslına bakarsanız. Efes sadece Türkiye’nin değil dünyanın gözbebeği ve Türkiye’ye gelmiş olan turistlerin Efes’i ziyaret etmesi, Meryem Ana’yı ziyaret etmesi, Saint John Kilisesi’ni ziyaret etmesi çok olağan” dedi.

“YERLİ TURİSTİN EFES SELÇUK’U KEŞFEDEBİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Gelen turistleri kentin içine getirmek için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Sengel, yerli turistlere hitap eden politikalar sürdürdüklerini belirterek, “Bununla birlikte de pandemi döneminde bir sürü hazırlığımız oldu. Bu hazırlıklarımızın yegane sebebi de Efes Selçuk’un merkezine turist sokabilmekti. Bu anlamda hem TÜRSAB’la yaptığımız görüşmeler çok olumlu geçti hem de bunun haricinde de sadece yurt dışındaki turistlerin değil aynı zamanda yerli tursitlerin de Efes Selçuk’u adım adım keşfedebilmesini sağlamak istiyoruz. Bu süreç içerisinde yaptığımız reklam çalışmaları ve Efes Şelçuk’un bütün değerleri ile birlikte bir bütün olarak algılatabilmek bizİm için çok kıymetliydi. Bu yüzden göreve geldiğimiz 2019 yılından beri sürdürmeye başladığımız bir politikamız var. Efes Selçuk’un turizm değerlerini ortaya koyacak bir politikaydı. Bu politika doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sadece İDO’ya her yıl 6 ay boyunca reklam vererek, zaten binlerce kişiye ulaşıyoruz”  ifadelerini kullandı.

“DİNAMİK BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR”

Efes’in deniz turizmininin yanı sıra kültürel ve tarihi turizmi ile de ön plana çıktığını ifade eden Başkan Sengel, açıklamalarını şu sözlerle sonlandırdı:

“Yerli turizmi hareketlendirmek için bizim 11 kilometre uzunluğunda Pamucak sahilimiz var. Hem deniz, kum hem de kültürel ve tarihi turizmi bir araya getirerek kentin içerisinin de misafirlemizi her bir adımda bambaşka bir diyara götüreceğini anlatmaya çaba gösteriyoruz. Bu anlamda bütün altyapıları ile birlikte hem bizler hem de turizm konusunda duayen olan esnafımız aynı zamanda otellerimiz de dahil olmak üzere sezona hazırız ve çok dinamik bir sezon bizi bekliyor.”