Didim Belediyesi ürettiği ayçiçek yağını vatandaşa dağıtacak

» Ege Gündemi » Didim Belediyesi ürettiği ayçiçek yağını vatandaşa dağıtacak

Tarımsal kalkınma ve sağlıklı gıda faaliyetlerinde ortaya koyduğu çalışmalarla dikkat çeken Didim Belediyesi, ürettiği ayçiçeklerinin hasadına başladı. Ayçiçeklerinden elde edilen yağlar ise vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırılacak.

İlçede başlattığı tarımsal kalkınma hareketini başarıyla sürdüren Aydın Didim Belediyesi, dikimini yaptığı bir üründe daha hasada başladı.

Balat Mahallesi’nde bulunan 74 dönümlük araziye ekilen buğdayları Didimli vatandaşlara un olarak ücretsiz dağıtan, Akyeniköy Mahallesi’nde bulunan tarlada yetişen biber, domates, patlıcan, salatalık ve daha birçok sebzeyi yine Didimli vatandaşlara ikram eden Didim Belediyesi, ayçiçeklerin gerekli olgunluğa erişmesi sonrası hasada başladı. Hasadın tamamlanmasının ardından ayçiçeklerinden elde edilecek yağlar, vatandaşlara yine ücretsiz olarak ulaştıracak.

Hasat çalışmalarına katılan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didimli vatandaşlar için yürüttükleri çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi. Başkan Atabay, “Didim Belediyesi olarak Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları doğrultusunda Türkiye genelinde bulunan CHP’li belediyelerce başlatılan tarımsal kalkınma atağının en başarılı örneklerinden birisini Didim’de verdiğimize inanıyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan da destek alarak yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında ekimini yaptığımız ayçiçeklerinde hasata başladık. Bu mamülümüzü de yine kendi bünyemizde bulunan imkanlar ile yağ olarak hazırlayarak vatandaşlarımıza ücretsiz olarak ulaştıracağız, böylece Didimli vatandaşların mutfak masraflarına bir nebze de olsa katkı sunacağız. Didim için çalışmaya, Didimliler için üretmeye devam edeceğiz” dedi.