Dervişoğlu’dan iktidara sert çıkış: Defolun gidin

» Ulusal Haberler » Dervişoğlu’dan iktidara sert çıkış: Defolun gidin

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu, iktidara “Garabetlerinizden ve aymazlıklarınızdan yorulduk artık. Defolun gidin” diye çıkıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin TBMM’deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Defolun gidin

Konuşmasında kadın cinayetlerine dikkat çeken Dervişoğlu, “Artık yeter kadınlarımızın üzerinden ellerinizi çekin. Bu milletin kürsüsünden sesleniyorum; Gelin kadın cinayetlerini sonlandırmak için çalışalım, bu vahşete son verelim. Garabetlerinizden ve aymazlıklarınızdan yorulduk artık. Defolun gidin” ifadelerini kullandı.

Emekli için yıkım planı 2008’de başladı

Ekonomiye yönelik eleştirilerde bulunan Dervişoğlu, emekli aylıklarına yapılan zammın yurttaşla dalga geçmek anlamına geldiğini kaydetti.

Dervişoğlu, “AKP iktidarının söylediği ve yaptığı arasında her zaman olduğu gibi dağlar kadar fark var. AKP demek aldatmaca demektir, vatandaşa tuzak kurmak demektir. Emekliler için yıkım planı 2008 yılında başlamıştır. 2008 yılında sözde reform denilen değişimle emekli maaşı hesaplama sistemi değişti. Değişim yapılmasaydı bugün en düşük emekli maaşı 30 bin liranın üzerinde olacaktı” diye konuştu.