Denizli’nin Bozkurt ilçesine ilk gaz akışı başladı

» Ege Gündemi » Denizli’nin Bozkurt ilçesine ilk gaz akışı başladı

Geçtiğimiz yıl doğalgaz yatırımı için onay çıkan Denizli’nin Bozkurt ilçesi sakinleri yakında doğalgaz kullanmaya başlayacak. Sürecin başından bu yana ilçenin doğalgaz hattına bağlanması için çaba sarfeden Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, deneme amaçlı olarak ilçeye ilk gaz akışının başladığını duyurdu.

Denizli’nin hala doğalgaza ulaşamayan 7 ilçesinin doğalgaz hattına bağlanması için yaklaşık 1 yıl önce başlayan çalışmalar tamamlanmak üzere.

2021 yılının mayıs ayında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nca yatırım planına dahil edilen Baklan, Bozkurt, Buldan, Çardak, Çal, Çameli ve Kale ilçeleri için kasım ayında Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde alınan kararla doğalgaz yatırımına onay çıkmıştı.

Bu ilçelerden biri olan Bozkurt ilçesinde süren altyapı çalışmaları tamamlanmak üzere. Süreci başından bu yana takip eden ve belediye imkanlarını Bozkurt’un doğalgaza kavuşması için seferber eden Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Enerya Denizli Gaz Dağıtım tarafından deneme amaçlı olarak ilçeye ilk gaz akışının başlatıldığını duyurdu.

Müjdeyi sosyal medya hesabından Bozkurtlularla paylaşan Başkan Çelik, “Bugün Bozkurt’umuzun ilk doğalgaz deneme gaz verilişini gerçekleştirdik. Başarıyla tamamlanan gaz akışı sonucunda 1 hafta içerisinde doğalgazla ısınma başlıyor. En kısa sürede Bozkurt’umuzun tamamını doğalgaz ile buluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.