“Cumhuriyetimizi bu topraklarda demokrasiyle taçlandırmaya yemin ettik”

» Ege Gündemi » “Cumhuriyetimizi bu topraklarda demokrasiyle taçlandırmaya yemin ettik”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Ege Saati ve TELE1 mikrofonlarına özel açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, “Demokrasiyi, Cumhuriyeti inşa etmiş nesillerin evlatları olarak o Cumhuriyeti korumaya yeminliyiz” ifadelerini kullanırken, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise, “En karanlık günlerde umudunu kaybetmeyen ve ne mutlu Türküm diyen herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığının, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunum ve kutlama törenine katılan CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat ve Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, program sonrası Ege Saati ve TELE1 mikrofonları aracılığıyla bayram mesajlarını paylaştı.

“Cumhuriyetle ilgili en güzel tanımı; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “kimsesizlerin kimsesi” sözleriyle yapmış” diyen Polat, “Bizim Cumhuriyetimiz çok kolay kazanılmadı. Biz devlet kurarken aynı zamanda bir demokrasiyi,  bir Cumhuriyeti inşa etmiş nesillerin evlatları olarak o Cumhuriyeti korumaya yeminliyiz” ifadelerini kullandı.

“2023’TE CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLARAK CUMHURİYETİ KUTLAYACAĞIZ”

Gelecek yıl kutlanacak olan Cumhuriyetin 100. yıldönümü için vatandaşlara 2 tane söz verdiklerini hatırlatan Polat, şu ifadeleri kullandı.

“Cumhuriyetin önümüzdeki yılı için milletimize 2 tane söz veriyoruz.

  • Birincisi; Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girdiğimiz 2023’te, iktidarda Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhuriyeti kutlayacağız.
  • İkincisi de; Cumhuriyetin 2. yüzyılında, Cumhuriyetimizi bu topraklarda demokrasiyle taçlandırmaya yemin ettik diyorum. Tüm yurttaşlarımızın cumhuriyet bayramını kutluyorum”

“EN KARANLIK GÜNLERDE UMUDUNU KAYBETMEYEN…”

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise, “Yüzyıldan eksi birde 99’dayız. İnşallah önümüzdeki yıl, Türkiye’de çok büyük bir kutlamayla 100. yılı kutlayacağız. En karanlık günlerde umudunu kaybetmeyen ve ne mutlu Türküm diyen herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.