Cumhuriyet Bayramı Güzelbahçe’de coşkuyla kutlanacak

» Ege Gündemi » Cumhuriyet Bayramı Güzelbahçe’de coşkuyla kutlanacak

Güzelbahçe Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Karadeniz’in sevilen sesi Niyazi Koyuncu’yu Güzelbahçe’de ağırlayacak. Kutlama programı çerçevesinde düzenlenecek meşaleli yürüyüş ise Maltepe Mahallesi Tabaoğlu Parkı’nda 19:00’da başlayacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99.yılı Güzelbahçe’de bu yıl da coşkuyla kutlanacak. Resmi törenlerin ardından saat 19:00’da Maltepe Mahallesi Tabaoğlu Parkı’nda toplanıp Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi’ne meşaleli yürüyüş düzenlenecek. Ardından saat 20:30’da Niyazi Koyuncu Cumhuriyeti’in 99.yılında Güzelbahçeliler için sahne alacak.

“CUMHURİYET, LUGATIMIZ, DİLİMİZ VE ALFABEMİZDİR”

99.yıla yakışır bir şekilde Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayacaklarını söyleyen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, “Bizim için en büyük bayram olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Cumhuriyet birliktir, beraberliktir, özgürlüktür, adalettir, barıştır, kardeşliktir. Cumhuriyet ortak yaşamın, kadın erkek eşitliğinin adıdır. Cumhuriyet bizim lügatimiz, alfabemiz ve dilimizdir. Cumhuriyet bunları yok etmemiş tam tersi düşünceye özgürlük getirmiştir. Cumhuriyetimize sahip çıkıp gelecek kuşaklara bu büyük mirası taşıyacağız. Bağzılarına inan Cumhuriyet yok ediş değil var oluştur. Yapacağımız fener alayı ve konsere tüm halkımızı davet ediyorum” diye konuştu.

Fener Alayı saat19:00’da, konser Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 20:30’da başlayacak. Konser ücretsiz olacak.