CHP’li Yücel: Mevkidaşımın düştüğü durum için üzüldüm

» Ege Gündemi » CHP’li Yücel: Mevkidaşımın düştüğü durum için üzüldüm

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait, Çiğli Arıtma Tesisi’ne güvenlik görevlilerinin uyarılarına rağmen zorla giren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve yönetim kurulu üyelerinin eylemini değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Deniz Yücel, “Provokasyon yapmak istediler. Mevkidaşım ve beraberindekilerin düştükleri durum nedeniyle üzüldüm” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Çiğli Arıtma Tesisi önünde basın açıklaması sonrası tesise zorla giren ve görevli güvenlik görevlilerini azarlayarak, çeşitli hakaretlerde bulunan AK Parti İzmir il başkanının eylemi basında geniş yer buldu. Konu ile ilgili Ege Saati’ne özel açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “İzmir Büyükşehir Belediyesi bir kamu kurumu ve orası da bir kamu tesisi. Belli konularda burada inceleme yapılmak istenebilir. Böyle bir durumda da kurumun genel müdürüne bilgi verilir, izin istenir. Büyükşehir belediye başkanına ulaşılabilir. Bilgi verilebilir. AK Parti İl başkanı, mevkidaşı olarak bana da ulaşabilirdi. Ancak niyet farklı olduğu için bunlar yapılmadı. Baskın basanındır mantığı ile basın mensuplarına bile son ana kadar yer bildirimi yapmadan, servis kaldırarak bir provokasyon yaptılar” dedi.

“EMEKÇİ ARKADAŞLARIMIZ SAĞDUYULARINI KORUDU, TUZAĞA DÜŞMEDİ”

Yücel,  AK Parti İl başkanı tarafından tesis girişindeki güvenlik görevlilerinin azarlanarak hakarete uğramasını “Görev yapma sorumluluğu dışında başka bir kaygıları olmayan arkadaşları oradaki emekçi arkadaşları rencide ederek, tahrik etmeye çalıştılar. Onları zor durumda bırakan, aşağılayıcı bir dil ve üslupla tahrik ederek provokatif bir şekilde ve söylemlerle oraya girmek istediler. Görevli arkadaşlara, bu tuzağa düşmedikleri ve sağduyularını korudukları için teşekkür ediyorum” sözleriyle değerlendirdi.

“BU TİP OYUNLARLA BİR YERE VARAMAZLAR”

Aralarında İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal’ın da bulunduğu siyasilerin eylemini planlı bir provokasyon girişimi olarak gördüğünü ifade eden Yücel “Provokasyon yapmak istediler. Ancak bu tip oyunlarla siyasette bir yere varamazlar. Büyükşehir belediye başkanımız ve büyükşehir belediyesine bağlı kurumlara çamur atarak İzmir’de bir siyaset sürdürmeye çalışıyorlar. Ama bu anlayışın kimseye bir faydası yok. Ben, böyle bir duruma düşmeleri nedeniyle mevkidaşım ve oradaki arkadaşlar adına üzüldüm. Niyet farklıydı amaçlarına ulaşamadılar. Kamuoyu önünde de zor duruma düştüler” dedi.