CHP’li Kaya, AK Parti’ye seslendi: Sokakta, pazarda yoksunuz…

» CHP » CHP’li Kaya, AK Parti’ye seslendi: Sokakta, pazarda yoksunuz…

CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, AK Parti Buca İlçe Başkanı İbrahim Şengöz’ün Şirinyer Pazaryeri ile ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, AK Parti Buca İlçe Başkanı İbrahim Şengöz’ün Şirinyer Pazaryeri ile ilgili açıklamalarına yanıt verdi. Şengöz’ün gerçekle bağdaşmayan, açıklamalarına, ” Buca’nın geleceğini düşünmek yerine kendi küçük kısır siyasi beklentilerini doyuran açıklamalarını acı bir tebessümle okudum. AK Parti, halkın yanında olmak istiyorsa önce çocukların beslenme, emeklilerin geçim sorunuyla ilgilenmeli.  AK Parti pazarın kurulacağı yeri düşünmeyi bırakmalı önce pazardaki fiyatları nasıl düşüreceğini düşünmelidir” dedi.
Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Yıllardır uyguladıkları ekonomi politikalarıyla vatandaşlarımızı pazara dahi çıkamayacak hale getiren AK Parti, şimdi burada vatandaşın pazara gidebilme hakkını savunur olmuş. Madem vatandaşımızın huzurla pazara gitme hakkını savunuyorsunuz o zaman enflasyonu düşürün. Zaten halkımız bazı ‘ekonomistlerin’ ortaya koyduğu karanlık tablo nedeniyle nefes alamaz hale geldi. Esnafımız geleceğe karanlık bakıyor. Buca’da yaşanan sıkıntılar kısa sürede çözülür. Pazarcı esnafımız çığırtkanları içlerinden atar, kura çekilir. Her şey güllük gülistanlık olur. Ama vatandaşımız yine pazara geldiğinde çocuğuna alacağı iki lokma sebze ve meyve için kara kara düşünmeye devam eder. Karpuzu dilimle, domatesi taneyle alan, gün sonunda satın alınmayan atık sebze meyveyi alacak durumuna düşürülen halktan hiç mi utanmıyorsunuz! Buradan AK Parti Buca İlçe Başkanına çağrı yapıyorum. Şirinyer Pazarı açıldığında birlikte pazara gidelim. Vatandaşın isyanını duymaya hazır mısın İbrahim Şengöz? 10 dakika pazarda kalabilecek misin? Böyle küçük siyasi hamlelerle pazarın açılmasını engelleyip arkasından planlı olan bu açıklamayı yaparak Buca’da hizmet üretmeye çalışan belediye başkanımızı halkın gözünde düşürebileceğini mi sandın? Sokakta yoksunuz, pazarda yoksunuz… Sizler halktan kopmuş, saraylarda yaşayanlara biat eden rantın ta kendisisiniz… Halkın yanındaymış gibi açıklama yapmak bile sizin üzerinize oturmuyor, sakil duruyor. Bırakın pazarın kurulacağı yeri de pazardaki fiyatları düşürmenin yolunu arayın ya da en kısa zamanda değişecek iktidara hazırlık yapın.”