CHP İzmir milletvekillerinden AK Partili Sürekli’ye sert tepki!

» Ege Gündemi » CHP İzmir milletvekillerinden AK Partili Sürekli’ye sert tepki!

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve beraberindeki heyetin, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi’nde izinsiz basın açıklaması gerçekleştirmek istemesi üzerine yaşanan arbedeye, CHP’nin, İzmir milletvekillerinden çok sert tepki geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından olayı yargıya taşıyacaklarını söylerken CHP İzmir milletvekilleri de AK Parti heyetini tesis baskınını sert sözlerle eleştirdi.

TACETTİN BAYIR: İZİN ALDINIZ MI?

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır yaptığı yazılı açıklamada AK Parti İzmir’e 7 soru yöneltti: Bayır’ın açıklaması şöyle; Sayın İl Başkanı Kerem Ali Sürekli Beye ithafen;

  • ‘’Ben eski milletvekiliyim. Eski meclis üyesiyim. Şu anda da İl Başkanıyım. Basar geçerim ben. Haydi engel olun’’ İfadelerinizi kamuoyu değerlendirecektir.
  • 2- Basın açıklamasını yapmak için, kurumlara bilgilendirme yaptınız mı veya izin aldınız mı? Yaptı iseniz, hangi kurumlara bilgilendirme yaptınız?
  • 3- Sizin İl Başkanı olmanız, belediye kurumlarına bilgi vermeden rahatlıkla girmenizi ve o iştiraki eleştirmenize imkân mı kılmaktadır?
  • 4- Orada işini yapan güvenlikçi kardeşlerimize nasıl hareket edeceğini söylemek size düşmez. Emekçi arkadaşlarımız nasıl davranacağını zaten bilirler. ‘Orada böyle duracaksın, şöyle duracaksın’ gibi emir kipi ile kurulan ifadeler son derece üzücüdür. Ayrıca, ‘Asker duruşunda durma’ derken, neyi ima etmek istediniz?
  • 5- Yanınızda eşlik eden kişilerin, emekçi kardeşlerimize fiziki müdahalede bulunması kabul edilemez bir davranış biçimidir.
  • 6- Bu arada ‘’faşistlik’’ kavramına değinmişsiniz. Sayın Sürekli, ‘’20 yıllık iktidarınıza bakarsanız, ‘daha doğrusu aynaya doğru bakarsınız’, o sözü kimi bağladığını göreceksiniz. Bu kelimeyi kuracak en son partilerden birisiniz.’’
  • 7- Son olarak; Güvenliklerin isimlerini alarak, aklınızca gözdağı mı vermeyi amaçladınız? Teröristler ile bağlantı kurmak hangi aklın tutulmasıdır? Bu şekilde davranarak mı İzmir’de oyunuzu yükseltmeye çalışacaksınız? Bu söylemi gerçekleştirdiğiniz için şu anda kendinizden utanıyor musunuz?

SEVDA ERDAN KILIÇ: NOKTA!

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konuya ilişkin açıklamasını alıntı yaparak paylaştı ve ‘Nokta’ yorumunu yaptı. POLAT: EMRİNİZ OLUR! CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat konuya ilişkin, ‘’Emriniz olur! Kerem Ali Sürekli. İşini yapan güvenlik görevlilerinin nasıl duracağına karışmak, kendisini devletin sahibi görmek,mahalle kabadayısı tavırlarıyla görevlileri tehdit etmek ancak size yakışırdı. Tabi siz yargıya tak diye talimat verirsiniz, şak diye görevden aldırırsınız.

KAMİL OKYAY SINDIR: AZ KALDI!

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ise, ‘’Ne yazıktır ki AKP yöneticileri memleketin her yerinde kendilerini kamuda CB yetkilerine haiz üstün şahsiyetler olarak görüyorlar. Karakollarda polisimizi sıraya sokmalar, kaymakam makamını işgal etmeler, kamusal alanlara izinsiz ve eşkiya misali zorbalıkla baskınlar… Az Kaldı! ‘’ ifadelerini kullandı.

BEDRİ SERTER: ZORBALIKLARINIZ SÖKMEZ!

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter yaptığı açıklamada: AKP İzmir İl Bşk.izin istemeden,baskınla girmeye çalıştığı Çiğli Arıtma Tesisi’nde görevli kardeşlerimize zorbalık yapmıştır! İzmir’de de tek adam düzenini sürdüren Kerem Ali Sürekli sana sesleniyorum:İzin alırsanız her yerde doğru bir şekilde karşılanırsınız. Zorbalıklarınız bize sökmez!