CHP İzmir İl Başkanlığı’ndan seçmene yakın markaj

» Ege Gündemi » CHP İzmir İl Başkanlığı’ndan seçmene yakın markaj

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, esnaf ve mahalle ziyaretleri gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Konak’ta ve Karabağlar’da saha çalışmasındaydı. Ev ziyaretlerinin de yapıldığı çalışma kapsamında Konak ilçesinde 50 farklı grupla bir gün içinde 3313 hane ziyareti gerçekleştirildi. 

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı yaklaşan seçimler öncesi saha çalışmalarına hız verdi. İl Başkanı Deniz Yücel’in katıldığı çalışmalarda, Konak Piri Reis ve Kılıç Reis mahallelerinde esnaf ziyaretleri yapılırken, mahallede oturan vatandaşların kapıları çalınarak, hane halkı bilgileri ve seçim güvenliği hakkında bilgiler verildi. Yücel, Karabağlar Uzundere ve Cennetçeşme mahallelerinde de evlere konuk oldu.

Gerçekleştirdikleri esnaf ve ev ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulunan CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel, çalışmanın amacının kapı kapı ziyaretler gerçekleştirilerek o hanelerin sorunlarını birinci ağızdan duymak ve çözmek olduğunu belirterek “Bu çalışma kapsamında yapılan ziyaretler, seçim ve sandık güvenliğinin en önemli adımlarından birisi. Bu ziyaretlerde hane halkı ve seçmen sayılarının kontrolleri de yapılarak, olası bir hilenin veya hataların da önüne geçilmiş oluyor. Konak’ta 50 farklı grup, gündüz ve akşam çalışmalarıyla 3313 hanenin kapısını çaldı” dedi.

“AKP, VATANDAŞIN TUTUNDUĞU TÜM DALLARI KESTİ”

Karabağlar İlçesi Uzundere ve Cennetçeşme mahallelerinde mahalle halkıyla buluşan ve evlere konuk olan CHP İzmir il başkanı Yücel, vatandaşların yaşanan ekonomik buhran sonrasında tutunacak dallarının kalmadığını ve yoksulluğun artık açlığa dönüştüğünü söyledi. Yücel, ev ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

“Uzundere mahallemizde bizleri evlerine davet eden, sıcak karşılamaları, ilgileri ve güler yüzleriyle bizlere büyük mutluluk yaşatan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnsanlarımız gerçekten çok zor şartlarda, hayata tutunmaya çalışıyor. Anadolu’nun dört bir yanından, daha iyi bir yaşam, çocukları için daha güzel bir gelecek umuduyla İzmir’e gelip yerleşmiş olan vatandaşlarımız, ülkeye yaşatılan krizden ve yokluktan en çok etkilenen kesimi oluşturuyor. İnsanlarımız hallerini, sıkıntılarını anlattıkça, insan bu ülkeyi yönetenlerin nasıl bu kadar zalim ve halkın sorunlarına ilgisiz ve kayıtsız olabileceği sorusunu bir kez daha soruyor. İnsanlar, AKP iktidarı yüzünden artık hayal kurmayı, gelecek planları yapmayı bırakmış. Vatandaş, yarın sofrasını nasıl kuracağını, tenceresini nasıl kaynatacağını bile düşünür hale gelmiş. Vatandaşın tutunacak tüm dalları AKP iktidarı tarafından tek tek kesilmiş durumda. Ev ziyaretlerinde bizden istenen tek şey var. Bu yokluk düzenine, bu yandaş düzenine son vermemiz.  Bizlerden bu istekte bulunan vatandaşlarımız, çoğunlukla zamanında AKP’ye oy vermiş, onların sözlerine inanmış ama bugün AKP tarafından duygularını en çok sömürülen ve görmezden gelinen insanlarımız. AKP’nin sömürüsüne, yol açtığı yokluğa ve yaşattığı tüm acılara vatandaşlarımızla birlikte son vereceğimize söz verdik. Verdiğimiz sözü tutacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” 

KİMLER KATILDI?

CHP İzmir İl Başkanlığı’nın Konak’ta gerçekleştirdiği öbek çalışmasına, il başkanı Deniz Yücel’in yanı sıra, CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, CHP il başkan yardımcıları İsmail Yüzer, Leman Tunus, Yasemin Menokan Kılıç, Fulya Alçay, Kazım Özdemir, Özkan Tice ve Binali Gül, ilçe yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları üyeleri ile belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.