Cemil Tugay: Bu tavırlarınızla İzmir halkını kandıramazsınız..!

» Büyük Manşet » Cemil Tugay: Bu tavırlarınızla İzmir halkını kandıramazsınız..!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay Tele1’de katıldığı programda, ilk 180 günde hayata geçireceği eylem planını anlattı.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Ege Saati Genel Müdürü Gazeteci Nurettin Sönmez’in sunduğu Tele1 TV’de yayınlanan “Seçime Doğru 2024” programının konuğu oldu.

Programda ilk 180 günde hayata geçirmeyi hedeflediği eylem planını anlatan Cemil Tugay, işe dezavantajlı gruplara uygulayacağı su ve ulaşım indirimleriyle başlayacağını söyledi. Su fiyatlarında kademeli olarak indirim uygulayacaklarını dile getiren Tugay, “2 yıl içinde Türkiye’nin en ucuz su tarifesini uygulayan belediye olacağız” dedi.

Emeklilere, dar gelirli ailelere, öğrencilere ve annelere özel ilgi göstereceklerini ifade eden Cemil Tugay, bu kesimlerin ve dezavantajlı grupların en büyük destekçisi olacaklarını söyledi.

Yüzde 3, 5 oy oranına sahip kimi partiler ile seçilemeyecekleri kesin olan bazı partilerin oylarını yarım puan, 1 puan (belki) arttırabilmek için, sergiledikleri tavrı eleştiren Tugay, bu kesimlerin muhalefetin olası bir başarısızlığı durumunda, 1 Nisan sonrasının Türkiye’sini düşünmediklerini ve sorumsuzca hareket ettiklerini söyledi.

AK Parti adayının afiş ve pankartlarında parti amblemini ve genel başkanının fotoğrafını kullanmamaya özen gösterdiğini, modern kıyafetler giyerek bar ziyaretleri yaptığını söyleyen CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, bu tavırlarıyla, bu yasakçı zihniyetin İzmir halkını kandıramayacağını dile getirdi.