Bozkurt’ta hasar gördüğü için kapatılan tescilli cami yenileniyor

» Ege Gündemi » Bozkurt’ta hasar gördüğü için kapatılan tescilli cami yenileniyor

Mülkiyeti Denizli Bozkurt Belediyesi’ne ait olan ve Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafınca tescillenen Bozkurt Çarşı Camii’nde süren tadilat ve onarım çalışmalarının Ramazan ayı başında tamamlanması planlanıyor.

8 Ağustos 2019 tarihinde Bozkurt’ta yaşanan deprem sonrasında hasar gören Mülkiyeti Bozkurt Belediyesi’ne ait olan Bozkurt Çarşı Camii Camisi’nde tadilat ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Deprem sonrası Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafınca kullanıma kapatılan Çarşı Camii Bozkurt Belediyesi tarafından yapılan ihale sonrasında başlayan çalışmalarla yeniden hayat buluyor.

BAŞKAN ÇELİK: CAMİMİZİN AÇILABİLMESİ ADINA 3 YIL MÜCADELE ETTİK

Bozkurt Çarşı Camii’nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik “Bozkurt Çarşı Camii’miz 1947 yılında yapılarak günümüze kadar ayakta kalmış kültürel bir değere sahip. Camimiz 8 Ağustos 2019 da yaşadığımız korkunç Bozkurt depremi sonrasında hasar alarak Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafınca kullanıma kapatılmıştı. Mülkiyeti belediyemize ait olan tescilli camimizi yeniden açabilmek ve kullanıma almak adına 3 yıl boyunca mücadele ettik ve mücadelemizin sonunda camimizin onarım ve tadilatı için onay aldık” dedi.

Bozkurt Çarşı Camisi’nin ihale bedeli hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Çelik “Mülkiyeti belediyemize ait tescilli çarşı camimizin ihalesi gerçekleştirilerek, 1 milyon 502 bin 213 Türk lirası bedelle ihaleyi kazanan firmaya teslim edilmiştir” dedi.

“İLK TERAVİH NAMAZINI ÇARŞI CAMİMİZDE KILACAĞIZ”

Çarşı Camii’nin tadilat işlerinin tamamlanması ve yeninden hizmete alınması hakkında açıklama yapan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik “Tescilli Çarşı Camimizin tadilat süresi 102 iş günü olarak belirlenmiştir. Tadilatın hemen ardından camimizin açılışını değerli Bozkurtlu vatandaşlarımız ile gerçekleştireceğiz ve bu yıl ilk Teravih namazımızı camimizde kılacağız” dedi.