Bozkurt Belediyesi kırsal kalkınma projesi için hibe alacak

» Ege Gündemi » Bozkurt Belediyesi kırsal kalkınma projesi için hibe alacak

Denizli Bozkurt Belediyesi, Bozkurt Üretici Kadın Kooperatifi’nin ürettiği ürünlerin satılacağı sosyal tesis projesi için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) hibe desteği almaya hak kazandı.

Denizli Bozkurt’ta kırsal kalkınma projelerine bir yenisi daha ekleniyor. İlçede Bozkurt Üretici Kadın Kooperatifi üyesi kadınlar tarafından üretilen yerel lezzetleri Bozkurt’un konuklarıyla buluşturacak bir sosyal tesis binası inşa edilecek.

Ankara-İstanbul karayolu üzerinde kırsal turizmi canlandırmak amacıyla, bünyesinde bir restoran ve Bozkurt Üretici Kadın Kooperatifi’nin ürettiği yöresel ürünlerin satılacağı birimin yer alacağı tesis projesi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan hibe desteği almaya hak kazandı.

Toplam 5 milyon TL’ye mal olacak projenin %65’lik bölümünü karşılayacak TKDK hibesi ile ilgili protokol, Denizli TKDK İl Koordinatörlüğü’nde, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ve TKDK İl Koordinatörü Bilal Taştepe arasında imzalandı.

Projeyi başlatacak ilk kazmanın ihale aşamasının tamamlanması sonrası ekim ayı içinde itibari ile vurulması planlanıyor.