Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’ten bayram mesajı

» Ege Gündemi » Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’ten bayram mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Cumhuriyetimizi daima koruyacak ve güçlendireceğiz” dedi.

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Cumhuriyetimizi daima koruyacak ve güçlendireceğiz” ifadelerinin yer aldığı Çelik’in Cumhuriyet Bayramı mesajı şöyle:

“Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99 yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında Samsun’a çıkmasıyla başlatmış olduğu Kurtuluş Savaşı’mızın tarihin daha önce görmediği bir zaferle sonuçlanmasından sonra, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan etmiş olduğu Cumhuriyet, bizlere verilmiş eşsiz ve vazgeçilmez bir mirastır. Cumhuriyet, milletimizin yeniden doğuşu ve karanlıklardan aydınlığa çıkmasının öyküsüdür. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük mirası, özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın teminatı Cumhuriyetimizi daima koruyacak ve güçlendireceğiz.  99 yıl önce yakılan bu ışık altında aydınlanmaya devam edeceğiz. Geçmişte ve bugün de olduğu kıymetli vatandaşlarımıza ve ülkemize hizmetlerimizi Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda sürdürmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman silah arkadaşlarını, Cumhuriyetimizin kurucularını ve vatanımız uğuruna canlarını seve seve feda eden kahraman şehitlerimizi saygı, özlem, minnet ve rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum” diye konuştu.