Başkan Tugay iklim konferansında gençlerle buluştu

» Çevre » Başkan Tugay iklim konferansında gençlerle buluştu

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Eraslan Anadolu Lisesi’nde günümüz dünyasının en önemli sorunlarından biri olan küresel ısınma konusunda genç bireylerde farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen “Gelecek İçin İklim Konferansı”na katıldı.

“Gelecek İçin İklim Konferansı”nda gençlerle bir araya gelen Başkan Tugay “İklim değişikliğinin sebeplerini, hissettiğimiz etkileri konuştuk; Karşıyaka’mızda bu etkilerin azaltılması için yürüttüğümüz çalışmaları anlattık. Toplumda farkındalık oluşturarak genç nesillere borçlu olduğumuz sürdürülebilir hayatı bırakabiliriz” dedi.

Eraslan Anadolu Lisesi öğretmenleri Yeşim Ak ve Banu Arda’nın öğrencileri ile birlikte kurduğu Global Goals topluluğu tarafından organize edilen konferansa; Tugay ile birlikte AB İklim Paktı Elçisi Vatan Çağlar Babacan ile Sosyal Hizmetler Uzmanları İzmir Şube Başkanı Tufan Fırat Göksel de katıldı.

İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK

Konferans sonrası Eraslan Okulu Kurucu Temsilcisi Kerem Eraslan, Eğitimden Sorumlu Müdür Yardımcısı Nur Canbaz, Ortaokul ve Lise Müdürü Bahar Erdem ile bir araya gelen Başkan Tugay, okul ve belediye birlikteliği ile ilçe genelinde başlatılacak sürdürülebilirlik içeren çalışmalar üzerine konuştu. Ayrıca Tugay ve okul yetkilileri, aktivistlerle birlikte proje geliştirmek üzere yeniden bir araya gelmek üzere de sözleştiler.