Başkan Oktay: İlk günkü enerjimizle çalışıyoruz

» Yerel Yönetimler » Başkan Oktay: İlk günkü enerjimizle çalışıyoruz

Her hafta esnaf ziyaretleri ve site toplantılarını sürdüren Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Birlikte, anlayışla ve ortak akılla Marmaris’imizi güzelleştirmeyi sürdürüyoruz. İlk günkü enerjimizle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, esnaf ziyaretleri ve site toplantılarına devam ediyor. Geçen hafta Sarıana Mahallesi’nde esnaflarla bir araya gelen Başkan Oktay bu hafta da Çıldır Mahallesi esnafı ile görüştü. Tek tek tüm dükkanları ziyaret eden Oktay, bölge sakinlerinin de taleplerini dinledi. Oktay, aynı günün akşamı da site toplantısına katıldı. Pandemi döneminde ara verilen site toplantılarının ilkini geçen hafta Molakent Sitesi’nde yapan Oktay’ın ardından Orman Teknikerleri Sitesi’nin konuğu oldu. ‘Kapınızı Çalıyor, Ortak Akılda Buluşuyoruz’ sloganıyla yapılan ziyaretlerde yapılan çalışmaları anlatan Oktay, ayrıca vatandaşların taleplerini ilk ağızdan dinledi.

İLK GÜNKÜ ENERJİMİZLE ÇALIŞIYORUZ

Meclis üyeleri ve CHP İlçe Başkanlığı yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantılarda görev süresinde yaşananlarla ilgili kısa bilgiler veren Oktay, “Bu ziyaretleri çok önceden yapmak istiyorduk ama başta pandemi olmak üzere devamında orman yangınları, seller gibi yaşadığımız birçok olumsuzluk bizlerin bir araya gelmesini öteledi. Tekrardan artık bu ziyaretlere başladık. Mümkün olduğu kadar sizlerin taleplerini, önerilerini, isteklerini yerine getirmeye uğraşıyoruz. Zaman zaman geç kalabiliyoruz. Elimizde olmayan sebeplerden kaynaklı aksamalara maruz kalabiliyoruz ama başladığımız günkü enerjiyle, aynı motivasyonla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Birlikte, anlayışla ve ortak akılla Marmaris’imizi güzelleştirmeyi sürdürüyoruz” dedi.

GÜZEL BİR SEZON GEÇİRDİK

Turizmle ilgili yapılan çalışmaları da anlatan Oktay, “Turizmde paydaşlarla birlikte sektöre dair çalışmaları yerine getiriyoruz. Marmaris’te hangi işi yaparsak yapalım eğer turizm sektörü kötü gidiyorsa bu olumsuz anlamda tüm yaşayanlara etki ediyor. Bu yıl güzel bir sezon geçirdik. Rusya-Ukrayna savaşı çıkmamış olsaydı çok daha iyi olacaktı. Yine de güzel bir dönem oldu. Önümüzdeki yıl inşallah daha da iyi olacak” diye konuştu. Oktay daha sonra site sakinlerinin taleplerini dinledi. Yapılabilecek konularla ilgili gerekli talimatları verdi.