Başkan Çelik, Bozkurt’un üreten kadınlarını kutladı

» Ege Gündemi » Başkan Çelik, Bozkurt’un üreten kadınlarını kutladı

Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına milletvekili seçme ve seçilme hakkı verilişinin 88. yıl dönümünde Bozkurt’un üreten kadınlarıyla bir araya gelerek kadın hakları gününü kutladı.

Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nde Bozkurt Üretici Kadın Kooperatifi’ni ziyaret etti. Burada Bozkurt’un üreten kadınlarıyla bir araya gelen Çelik, kadınların kadın hakları günün kutladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde Türk kadınlarının, 88 yıl önce birçok ülkeden daha önce 5 Aralık 1934 tarihinde seçme ve seçilme hakkını kazandığını hatırlatan Başkan Çelik, “Yarını kadınlar inşa edecekler. Kadın güçlüdür, çalışkandır, elinin değdiği her yerde bereket vardır. 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nde Bozkurt Üretici Kadın Kooperatifi üyelerimiz, güçlü kadınlar üretmeye devam ediyorlar. Biz Cumhuriyet kadınlarıyız. Güçlü kadınlarız biz, Anayız, yuvayız, ekmeğiz, aşız. Taşı sıksak suyunu çıkarırız. Dünyanın birçok yerinde kadına Seçme Seçilme Hakkı henüz verilmemişken 5 Aralık 1934 yılında kadınlarımıza bu imkan tanıyan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve özlemle anıyor, Kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü Kutluyorum ” diye konuştu.