Aydın’da pazar esnafına ücretsiz çorba ikramı

» Ege Gündemi » Aydın’da pazar esnafına ücretsiz çorba ikramı

 Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin havaların soğumaya başlamasıyla birlikte pazar yerlerinde başladığı çorba ikramı pazarcı esnafını memnun etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, pazar esnafına ücretsiz çorba ikramı uygulaması başlattı. Sabahleyin kahvaltı yapma imkânı bulamadıklarını ifade eden esnaf ve vatandaşlar çorba ikramı için Aydın Büyükşehir Belediyesi ve başkan Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte başlanan ikramdan alan ve 20 senedir pazarcılık yaptığını belirten Celal Özkan “Özlem Çerçioğlu’nu çok seviyoruz. Bu yapmış olduğu hizmetten dolayı çok teşekkür ederiz. Çorbayı da mükemmel yapmışlar. Bunun sayesinde sabahleyin içimiz ısınıyor. Biz sabahleyin kahvaltı yapamıyoruz, öyle bir şansımız yok. Çorba bizim için çok iyi oluyor” ifadelerini kullandı.

“DIŞARIDA ÇORBA 30 LİRA”

Pazarcı Erhan Tulpar “Evde kahvaltı yapamıyoruz ki. Sabah 4.30-5.00’te kalkıyoruz, nasıl kahvaltı yapalım? Çorbayla kahvaltımızı yaptık. Yüzde yüz memnun kaldım” şeklinde konuşurken, bir başka pazarcı Yasemin Kozan “Evde kahvaltıyı nasıl yapalım. Sabah kalktığımızda eşim inekleri sağıyor, ben de pazarda satacak olduklarımı hazırlıyorum. Kesik, yoğurt, ekmek, roka gibi evde ürettiğimiz şeyleri satıyorum. Çocukları okuttuk, birini evlendirdik. Emekli değilim, ev hanımıyım. Dışarıda bir çorba içmeye kalksanız 30 liradan aşağı değildir. Millet sabahleyin üşüyor. Kahvaltı yapamayanlar, bir simit alamayanlar var” diyerek uygulamadan memnuniyetini söyledi.